مرحله اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود

مرحله: اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود شهر اصفهان رییس جمهور اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

ماجرای چهارشنبه گذشته فرود یک بالگرد آمریکایی در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین، تبدیل به سوژه تازه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است که

جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

عبارات مهم : منابع

ماجرای چهارشنبه گذشته فرود یک بالگرد آمریکایی در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین، تبدیل به سوژه تازه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است که می گویند، یکی از سرنشینان بالگرد با ظاهر داعشی پیاده شد و یک زن عراقی را پیش از ورود به تکریت سوار کرده و منطقه را ترک کرد، این عملیات در روز روشن و در برابر انظار عمومی انجام شده است است.

به گزارش ایرنا؛ روز جمعه در این خصوص عنوان را در مقر ایست و بازرسی ورودی تکریت مرکز استان صلاح الدین در 180 کیلومتری شمال بغداد، از بعضی منابع و شاهدان عینی جویا شد که با صراحت گفتند این داستان صحت دارد و آن را عینا مشاهده کرده اند.

جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

براساس گفته های شاهدان، بالگرد آمریکایی در پست ایست و بازرسی ورودی شهر تکریت موسوم به ‘سیطره الاقواس’ فرود آمد و چند سرنشین که یکی از آنها با ریش بلند ظاهری کاملا داعشی داشت، از بالگرد پیاده شدند و یک ماشین عبوری را متوقف و سرنشین آن را که یک زن با ظاهر عراقی بود، از ماشین پیاده کردند.

شاهدان می گویند بعد از مدت وقت نه چندان زیادی گفت وگو میان طرفین، زن یاد شده است که با ماشین از سمت موصل به تکریت یا بغداد در حرکت بود، به داخل بالگرد هدایت شد.

ماجرای چهارشنبه گذشته فرود یک بالگرد آمریکایی در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین، تبدیل به سوژه تازه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است که

به گفته این شاهدان که بعضی از عنصرهای شاغل در ایست پست و بازرسی ورودی شهر تکریت هستند، گفت وگو بین زنان و سرنشینان بالگرد آمریکایی به زبان انگلیسی صورت گرفت و بعد از مدت کوتاهی گفت وگو، زن بدون هیچ مقاومت سوار بالگرد آمریکایی شد و از منطقه دور شدند.

منابع و شاهدانی که این روایت را دیروز /جمعه/ جهت خبرنگار ایرنا بازگو کرده و مطالب مندرج در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … را تایید کردند، گفتند که کسی درخصوص هویت زن، مرد با ظاهر داعشی و مقصد بالگرد اطلاعی ندارد.

نیروهای شاغل در پست ایست و بازرسی الاقواس تاکید کردند که اتفاق در برابر انظار آنها و عموم مردمی که در ورودی این ایست و بازرسی در انتظار عبور از آن و ورود به داخل شهر تکریت یا حرکت به سمت بغداد بودند، شاهد بودند.

جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

در شبکه های اجتماعی، این خبر با گمانه زنی هایی همراه بوده که بعضی زن یادشده را از عنصرهای نفوذی شرکت سیا آمریکا در گروه تروریستی داعش در موصل دانسته و بعضی گفته اند که زن مزبور از زنان داعشی است که دارای تابعیت غربی (آمریکایی – اروپایی) است که آمریکا نمی خواهد آنها به دست نیروهای عراقی بیفتند.

با اینحال هنوز منابع رسمی در دولت عراق راجع به این اتفاق واکنشی نشان نداده اند.

ماجرای چهارشنبه گذشته فرود یک بالگرد آمریکایی در شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین، تبدیل به سوژه تازه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شده است که

برخی منابع در منطقه عملیاتی غرب نینوا نیز گفتند، چهارشنبه گذشته شاهد فرود دو بالگرد از نوع شینوک آمریکایی در شهر تلعفر درغرب موصل بوده اند. این بالگردها بعد از سه روز هنوز از تلعفر برنخاسته اند.

یک منبع در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت، براساس اطلاعات به دست آمده، گویا میان نیروهای داعش در داخل تلعفر جهت سوار شدن به این بالگرد و فرار از منطقه، درگیری های مسلحانه رخ داده و به بالگردها آسیب رسیده هست، بطوری که بالگردها دیگر قادر به پرواز نیستند.

جزئیات فرود بالگرد آمریکایی در تکریت

این منبع همچنین تاکید کرد که اطلاع زیادی راجع به نشانه نظامیان آمریکایی در نشاندن بالگردها در تلعفر وجود ندارد و تنها احتمال این است که آنان قصد داشته اند گروهی از نیروهای داعش را از این شهر محاصره شده است به وسیله نیروهای عراقی خارج کنند.

برخی منابع فرضیه امداد رسانی تسلیحاتی، غذایی و دارویی را نیز مطرح کرده اند.

دو هفته پیش نیز 6 فروند بالگرد آمریکایی به سمت شهر الحویجه در جنوب کرکوک که در کنترل نیروهای داعش هست، حرکت کردند و در نزدیکی شهر این شهر فرود آمدند.

فیلم های گرفته شده است با گوشی های تلفن همراه، به وسیله نیروهای پیشمرگ کرد مستقر در حوالی الحویجه در اینترنت پخش شد و نسخه ای از آن به دست ایرنا در اربیل نیز رسید.

هنوز برنامه های آمریکا در ارتباط با گروه تروریستی تکفیری داعش در منطقه مشخص نیست و این پرسش به طور جدی مطرح است که آیا قصد دارند بدنه این گروه مخوف را جهت آینده حفظ کنند؟

این گزارش ها در خصوص تحرکات لجستیکی آمریکا ، بویژه هفته گذشته بعد از آنکه بیانات ژنرال ‘استفان تاونسند’ فرمانده آمریکایی عملیات ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا مبنی بر اینکه ‘برغم آزادی موصل کار داعش آخر نمی یابد’ و نیز گفته یکی دیگر از مقام های آمریکایی که از ‘ظهور داعش 2’ به عنوان گروهی مخوف تر از داعش در رسانه های بین المللی منعکس شد، قوت بیشتری گرفته است.

در طول سه سال گذشته، همزمان با زمانبندی های صورت گرفته از سوی مقام های آمریکایی جهت شکست داعش که از 10 تا 30 سال را عنوان کرده بودند، تحرکات عجیبی از سوی ائتلاف بین المللی و آمریکایی ها در حمایت از این گروه تروریستی صورت گرفته که بخشی از اسناد و مدارک آن مانند فیلم و تصویر در رسانه های عراق به ثبت رسیده است.

البته پیشتر، آمریکایی ها در انجام تحرکات خود احتیاط و مخفی کاری بیشتری می کردند، ولی اخیرا گویا مخفی کاری را کنار گذاشته اند و بی محابا ماموریت های خود را در اراضی عراق انجام می دهند به طوری که عملیات فرود در الحویجه نیز در روز روشن انجام شد.

ماموریت های نظامیان آمریکایی در عراق براساس شواهد و مدارک، عمدتا در حمایت از گروه تروریستی داعش است و به نظر می رسد تلاش دارند بازمانده های این گروه را جهت ایجاد یک گروه مخوف تر در منطقه حفظ کنند.

واژه های کلیدی: منابع | آمریکا | آمریکایی | نیروهای داعش | نیروهای عراقی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs