مرحله اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود

مرحله: اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود شهر اصفهان رییس جمهور اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌خواهیم هیچ کسی در قفس باشد / روحانی

در مراسم دیدار رییس جمهور با برگزیدگان و نخبگان استان هرمزگان، ۱۷ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و عملیات اجرایی ۱

نمی‌خواهیم هیچ کسی در قفس باشد / روحانی

روحانی: نمی خواهیم هیچ کسی در قفس باشد

عبارات مهم : هرمزگان

در مراسم دیدار رییس جمهور با برگزیدگان و نخبگان استان هرمزگان، ۱۷ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه دیگر نیز به دستور رییس جمهور شروع شد.

به گزارش ایسنا، این طرحها با مجموع اعتبار و سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۳۹۸ میلیارد ریال و ۵۴ میلیون یورو از سوی دولت و ۱۴ هزار و ۳۳۳ میلیارد ریال به اضافه ۷۷۰ میلیون یورو از سوی بخش شخصی افتتاح شده است یا اجرا خواهند شد. با افتتاح یا اجرای این طرحها، در مجموع ۵ هزار و ۴۲۳ نفر به شکل مستقیم مشغول کار خواهند شد.

نمی‌خواهیم هیچ کسی در قفس باشد / روحانی

افتتاح یک هزار کیلومتر راه روستایی، شروع عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی و افتتاح ۷۷ کیلومتر از کریدور نوار ساحلی از جمله طرحهای حوزه وزارت راه و شهرسازی در استان بود.

در حوزه وزارت نیرو نیز فاز ۳ طرح جامع آبرسانی به ۳۵ روستای جزیره قشم و فاز نخست طرح تصفیه منزل فاضلاب رودان افتتاح و عملیات اجرایی تصفیه منزل آب از سد سرنی، عملیات اجرایی سد گابریک، عملیات اجرایی خط انتقال آب طرح آب شیرین کن بندرعباس به مخازن این شهر شروع شد.

در مراسم دیدار رییس جمهور با برگزیدگان و نخبگان استان هرمزگان، ۱۷ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و عملیات اجرایی ۱

همچنین در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، ۳۵۴ طرح آبیاری تحت فشار، ۲۵ طرح گلخانه ای، سیلوی نگهداری گندم و فاز ۲ طرح پرورش ماهی در دریا افتتاح و عملیات اجرایی ۱۷ پروژه ایجاد شبکه آبیاری اراضی دشت میناب و عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای شروع شد.

در حوزه وزارت نفت، طرح زیاد کردن تولید بنزین پالایشگاه بندر عباس افتتاح و عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۶ هزار خانوار شهری و روستایی شروع شد.

همچنین در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت، طرح تولید بریکت گرم (آهن اسفنجی)، طرح فرآورده های نفتی سیه فام، طرح تولید هیدرو کربن سبک و سنگین و طرح تولید انواع قیر افتتاح و عملیات اجرایی بندر منطقه خاص صنایع انرژی بر پارسیان، عملیات اجرایی طرح ژئوفیزیک هوایی شناسایی پهنه های معدن استان وعملیات اجرایی شهرک صنایع دریایی شروع گردید.

نمی‌خواهیم هیچ کسی در قفس باشد / روحانی

در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مجموع ۱۴۲۴ طرح به بهره برداری رسید.

در حوزه شورای عالی مناطق آزاد نیز پالایشگاه شیرین سازی گاز هنگام (کورزین) و ۳۰ طرح شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و خاص اقتصادی افتتاح و عملیات اجرایی طرح سوخت رسانی فرودگاه کیش شروع شد.

در مراسم دیدار رییس جمهور با برگزیدگان و نخبگان استان هرمزگان، ۱۷ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و عملیات اجرایی ۱

رییس جمهور در این مراسم بعد از توضیحات وزیر جهادکشاورزی راجع به طرحهای مربوط به این وزارتخانه با ابراز خشنودی از این که سطح زیرکشت گلخانه ای از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از ۲ برابر شده است هست، گفت: یکی از طرحهای دیگری که امروز و از اینجا افتتاح می شود، طرح پرورش ماهی در قفس است که البته این عنوان را نمی پسندم؛ این تعبیر ماهی در قفس جالب نیست. ما نمی خواهیم هیچ کسی در قفس باشد و ماهی را هم نمی خواهیم عنوان شود که در قفس پرورش می یابد.

دکتر روحانی همچنین با ابراز خرسندی از افتتاح طرح های مرتبط با آبرسانی به شهرها و روستاها و همچنین طرحهای راهسازی در روستاها گفت: راه روستایی در تسهیل شرایط زندگی روستاییان بسیار تاثیرگذار است و امروز هم ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی به بهره برداری می رسد که امیدوارم باعث ارتقای اوضاع زندگی روستاییان شود.

نمی‌خواهیم هیچ کسی در قفس باشد / روحانی

رئیس جمهور همچنین راجع به ضرورت توجه به ظرفیتهای استان هرمزگان در عرصه گردشگری گفت: باید از همه امکانات جهت توسعه گردشگری در کشور عزیزمان ایران و هرمزگان بهره بگیریم. گردشگری هم باعث زیاد کردن نشاط در مردم می شود و هم زمینه مناسبی جهت ایجاد اشتغال هست. از سوی دیگر با توسعه گردشگری مردم بهتر از قبل کشور عزیزمان ایران و قشنگی های آن را می بینند و کشور خود را بهتر می شناسند و با فرهنگ خودشان بیش از گذشته آشنا می شوند و با ارتقای امکانات گردشگری زمینه جذب گردشگر خارجی نیز بیش از پیش فراهم می شود.

روحانی همچنین هنگام صدور دستور افتتاح طرحهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم تلاشها و پیشرفتهای بسیار خوبی در زمینه ارتباطات انجام شده است که این پیشرفتها فرصتهای مناسبی جهت ایجاد اشتغال در عرصه اینترنت به وجود آورده هست. وی همچنین از شرکت مناطق آزاد تجاری نیز به علت ایجاد کمپ های مناسب اقامتی مسافران نوروزی در استان هرمزگان به خاص در جزیره قشم تقدیر کرد و تلاش های این شرکت جهت حفاظت از محیط زیست مناطق آزاد و تجاری را مورد تقدیر قرار داد.

رئیس جمهور هنگام افتتاح بخشی از طرحهای وزارت نفت نیز به گازرسانی به ۱۱ هزار دِه از ابتدای دولت یازدهم تا کنون اشاره کرد و آن را مایه افتخار توصیف کرد و اظهار داشت که هر چه به روستاییان خدمت کنیم باز نسبت به وظیفه بزرگی که در خدمت به ایشان داریم، اندک است.

در این مراسم همچنین ضمن امضای تفاهم نامه بین صندوق حمایت از نوآوری و استانداری هرمزگان، از تعدادی از فعالان و مدیران شرکتهای دانش بنیان موفق به وسیله معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تقدیر به عمل آمد.

واژه های کلیدی: هرمزگان | گردشگری | رئیس جمهور | رییس جمهور | ریاست جمهوری | وزارت جهاد کشاورزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs