مرحله اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود

مرحله: اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود شهر اصفهان رییس جمهور اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هرگونه اختلال در برجام عواقب سنگینی جهت جامعه بین‌الملل خواهد داشت / عراقچی

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام یک توافق امنیتی است و به طور مستقیم با امنیت منطقه و بین‌الملل سروکار دارد. اگر هرگونه اختلالی در برجام صورت بگیرد عواقب آن جه

هرگونه اختلال در برجام عواقب سنگینی جهت جامعه بین‌الملل خواهد داشت / عراقچی

عراقچی: هرگونه اختلال در برجام عواقب سنگینی جهت جامعه بین الملل خواهد داشت

عبارات مهم : اسلامی

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام یک توافق امنیتی است و به طور مستقیم با امنیت منطقه و بین الملل سروکار دارد. اگر هرگونه اختلالی در برجام صورت بگیرد عواقب آن جهت همه جامعه بین الملل سنگین خواهد بود.

سید عباس عراقچی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اکنون در جهت مقابله با دخالت های بیگانگان، مبارزه با تروریسم و افراطی گری و کمک به صلح و ثبات منطقه کشوری کاملا مقتدر و تاثیرگذار است و نقش خود را ایفا می کند، اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در صحبت روز اول فروردین فرمودند، کشور عزیزمان ایران تمامی نقشه های آمریکا در منطقه را به هم زده، بنابراین طبیعی است که آمریکا و کشورهایی که تمام مقدرات خود را به دست آمریکا سپرده اند، از این اوضاع دلواپس باشند و بخواهند جمهوری اسلامی را در منطقه مهار کنند. البته این امیدی واهی هست.

عراقچی یادآور شد: یکی از راه های مهار جمهوری اسلامی از دید آن ها زیاد کردن تحریم ها، برگرداندن تحریم های نفتی و کشتیرانی و تمام موارد قبلی است که برجام مانع بزرگی در برابر آن ها ایجاد کرده، به همین علت تلاش می کنند تا برجام را از سر راه بردارند.

هرگونه اختلال در برجام عواقب سنگینی جهت جامعه بین‌الملل خواهد داشت / عراقچی

معاون سیاسی وزیرخارجه با بیان اینکه تلاش آقای ترامپ و دولت ایشان با همکاری و پشتیبانی عربستان و رژیم صهیونیستی هست، عنوان کرد: تلاش آن ها در این راستا است که جمهوری اسلامی مقتدر و تاثیرگذار در منطقه که تمام نقشه های آمریکا را به هم زده، را مهار کنند که البته تاکنون ناکام مانده اند. اکنون بیش از یک سال است که ترامپ تلاش می کند تا برجام را از بین ببرد یا اصلاحاتی را انجام دهد که از دید ایشان معایب آن برطرف شود که در این زمینه نیز ناکام مانده است.

وی ادامه داد: جامعه بین المللی و حتی متحدین آمریکا و اروپایی ها با این روش مخالف هستند و اصولا قطع نامه شورای امنیت که برجام را بخشی از آن قرار داده، از کاری که ترامپ قصد انجام آن را دارد، ممانعت می کند. اینکه در آینده چه خواهد شد، بین اروپا و آمریکا چه خواهد گذشت و اینکه آیا آقای ترامپ موفق می شود که از برجام خارج شود و تبعات آن چه خواهد بود، به ماه های آینده مربوط می شود.

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام یک توافق امنیتی است و به طور مستقیم با امنیت منطقه و بین‌الملل سروکار دارد. اگر هرگونه اختلالی در برجام صورت بگیرد عواقب آن جه

عراقچی با اشاره به اینکه خروج از برجام مسلما تبعات سنگینی جهت کشورهای غربی، آمریکا و اروپا خواهد داشت و کل اعتبار خود را در دنیا از دست خواهند داد، تصریح کرد: زمانی که مذاکره و توافقی می کنند، طرف دیگر توافق به تمام تعهدات خود پایبند است و آن ها هستند که تعهدات خود را زیر پا می گذارند و از توافق خارج می شوند، باید مسئولیت کار خود را بپذیرند. اعتبار آن ها قطعا در سطح جهانی از دست خواهد رفت و تبعات و عواقب سنگینی را جهت منطقه خواهد داشت. منطقه ما منطقه ای پرآشوب است.

معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه توافق برجام تنها توافقی اقتصادی نیست بلکه توافقی مربوط به عدم اشاعه هست، عنوان کرد: همانطوری که اروپایی ها به طور مکرر عنوان کردند و زن موگرینی نیز تکرار کرد، برجام یک توافق امنیتی است و به طور مستقیم با امنیت منطقه و بین الملل سروکار دارد. اگر هرگونه اختلالی در برجام صورت بگیرد عواقب آن جهت همه جامعه بین الملل سنگین خواهد بود.

وی بیان کرد: ترامپ و دولت او باید بدانند که پایبندی آن ها به برجام عنوان قطعی است که در برجام مورد اشاره واقع شده است و تخلف آن ها از برجام حتما عواقب خاص خود را خواهد داشت و آن را در ماه های آینده مشاهده خواهند کرد. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ماه ها است که اعلام کرده جهت هر سناریویی آمادگی دارد. همه سناریوهای محتمل آینده نگری و جهت تمام آن ها راهکار اندیشیده شده است هست. حتما ما در شرایطی که ترامپ و دیگران تصمیمی را علیه برجام اتخاذ کنند، آماده تصویر العمل فوری و سریع هستیم و از منافع مردم کشور عزیزمان ایران به صورت کامل دفاع خواهیم کرد.

هرگونه اختلال در برجام عواقب سنگینی جهت جامعه بین‌الملل خواهد داشت / عراقچی

واژه های کلیدی: اسلامی | عراقچی | آمریکا | آقای ترامپ | سید عباس عراقچی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs