مرحله اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود

مرحله: اصفهان مدیریت شورای شهر زاینده رود شهر اصفهان رییس جمهور اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اسکار تعلق می‌گیرد به …

در حالی ‌که سه روز به نودمین دوره مراسم اسکار باقی است بسیاری از رسانه‌ها و نشریات و منتقدان منشتر شدن مقاله‌های متنوعی برنده‌های اسکار را از نگاه خودشان معرفی

اسکار تعلق می‌گیرد به ...

اسکار تعلق می گیرد به …

عبارات مهم : برنده

در حالی که سه روز به نودمین دوره مراسم اسکار باقی است بسیاری از رسانه ها و نشریات و منتقدان منشتر شدن مقاله های متنوعی برنده های اسکار را از نگاه خودشان معرفی کرده اند.

سه روز دیگر نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار در تالار دالبی هالیوود برگزار می شود. جایزه ای که با هر متر و معیاری می توان آن را باشکوه ترین رخداد دنیای سینما نامید.به سیاق هر لحظه تاریخ در این دوره نیز چند روز مانده به برگزاری مراسم بازار آینده نگری نتیجه های داغ است و بسیاری از رسانه ها و نشریات و منتقدان منشتر شدن مقاله های متنوعی برنده های اسکار را از نگاه خودشان معرفی می کنند و شگفت که بسیاری از آینده نگری ها تا این لحظه به نتیجه های مشابهی ختم شده است است که می تواند نشان از این داشته باشد که نامزدهای اسکار در فهرست امسال ارزش تفاوت کیفی آشکاری با هم دارند و به عبارت بهتر تا حد زیادی نتیجه های امسال را می شود آینده نگری پذیرترین فهرست سال های اخیر دانست.

بهترین فیلم
این بخش که از آن به عنوان مهمترین جایزه اسکار یاد می کنند، به سیاق هر لحظه آینده نگری ناپذیرترین بخش به نظر می رسد. درواقع از بین فیلم های مرا به نامت صدا بزن، تاریک ترین ساعت، برو بیرون، لیدی برد، پست، شکل آب، دانکرک و سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری که به عنوان نامزدهای این عنوان معرفی شده است اند، چند فیلم دارای شانس تصاحب این عنوان هستند و به نحو عجیبی این فیلم ها در آینده نگری ها شانه به شانه هم پیش می روند. سه بیلبورد…، دانکرک، شکل آب و حتی برو بیرون و مرا به نامت صدا بزن؛ اگر هرکدام در شب برگزاری مراسم به عنوان برنده معرفی شوند، کسی تعجب نخواهد کرد؛ اگر چه شاید بشود گفت شانس فیلم سه بیلبورد اندکی بیش از آن فیلم های دیگر به نظر می رسد.

اسکار تعلق می‌گیرد به …

بهترین کارگردانی
در این رشته علی رغم عالی ترین فیلم تا حد زیادی وظیفه مجسمه طلایی روشن تر به نظر می رسد. در حالی که پل توماس اندرسن جهت فیلم رشته خیال، گی یرمو دل تورو جهت فیلم شکل آب، گرتا گرویگ جهت فیلم لیدی برد، کریستوفر نولان جهت فیلم دانکرک و جردن پیل جهت فیلم برو بیرون در این رشته نامزد شده است اند، گفته می شود گی یرمو دل تورو جهت کارگردانی فیلم شکل آب بیشترین شانس را دارد و بعد از او می توان به جردن پیل و کریستوفر نولان اشاره کرد. شکل آب یک درام فانتزی است که به سرعت بعد از نخستين نمایش هایش در فستیوال ونیز و کسب عنوان برنده شیر طلایی ونیز به فیلم محبوب منتقدان بدل شد. دل تورو که با فیلم سال ۲۰۰۶ خود، هزارتوی پن آشنا می شود این بار داستان زنی را روایت می کند که در بحبوحه جنگ سرد در یک مرکز حفاظت شده است سرایدار هست. او در جریان یک آزمایش سری با موجودی شگفت انگیز رابطه عاطفی برقرار می کند که مسیر زندگی اش را دگرگون می کند.

بهترین بازیگری مرد
در این رشته، در بخش بازیگران نقش مهم تیموتی شلمی جهت فیلم مرا به نامت صدا بزن، دنیل دی لوییس جهت فیلم رشته خیال، دنیل کالویا جهت فیلم برو بیرون، گری اولدمن جهت فیلم تاریک ترین ساعت و دنزل واشنگتن و در بخش بازیگران مرد نقش مکمل ویلیام دفو جهت فیلم پروژه فلوریدا، وودی هارلسون و سام راکول جهت فیلم سه بیلبورد…، ریچارد جنکینز جهت فیلم شکل آب و کریستوفر پلامر جهت فیلم تمام پول های دنیا کاندیدا شده است اند. در بین نظرات منتقدان در این بخش هم تقریبا می توان گفت اجماعی کلی حاکم هست؛ به نحوی که بسیاری از منتقدان و کارشناسان سینمایی از همین حالا گری اولدمن را در فیلم تاریک ترین ساعت صاحب مجسمه طلایی عالی ترین بازیگر مرد نقش مهم می دانند. با این توضیح که احتمال موفقیت تیموتی شلمی جهت فیلم مرا به نامت صدا بزن نیز وجود دارد که اندک هست. در بخش بازیگران مرد نقش مکمل نیز سام راکول جهت فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری بیشترین شانس را دارد. البته احتمال موفقیت ویلم دافو جهت فیلم پروژه فلوریدا هم است که این نیز کم است.

بهترین بازیگری زنان
در رشته عالی ترین بازیگر زن نقش مهم سالی هاوکینز جهت فیلم شکل آب، فرانسیس مک دورماند جهت فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری، مارگو رابی جهت فیلم من تونیا، سیرشا رونان جهت فیلم لیدی برد و مریل استریپ جهت فیلم پست و در رشته عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن نیز مری جی بیلگ جهت فیلم مادباند، الیسون جنی جهت فیلم من تونیا، لزلی مانویل جهت فیلم رشته خیال، لوری متکالف جهت فیلم لیدی برد و اکتاویا اسپنسر جهت فیلم شکل آب کاندیدای دریافت جایزه اسکار شده است اند. در بخش نقش مهم در این بین منتقدان بیشترین شانس را جهت فرانسیس مک دورماند جهت فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری قایل هستند؛ با این توضیح که احتمال موفقیت مارگوت رابی جهت فیلم من، تونیا را نیز می توان مدنظر داشت. بین بازیگران زن نقش مکمل نیز تاکنون زیاد گمانه زنی ها روی احتمال موفقیت آلیسون جینی جهت فیلم من، تانیا دور زده هست؛ با این که اگر در شب اسکار دیدید که لاری میت کالف جهت فیلم لیدی برد جایزه را در دست گرفته، نباید زیاد تعجب کنید!

عالی ترین فیلمنامه
این نیز با هر متر و معیاری یکی از مهمترین جوایز اسکار به شمار می آید. امسال در زمینه عالی ترین فیلمنامه اریژینال فیلمنامه های مریضی بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب و سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری و در زمینه عالی ترین فیلمنامه اقتباسی فیلمنامه های مرا به نامت صدا بزن، هنرمند فاجعه، لوگان، بازی مولی و مادباند نامزد دریافت مجسمه های طلایی پرطرفدار اسکار شده است اند. در این بین براساس آینده نگری های مارا راینستاین که همه ساله بیش از نود درصد گمانه زنی هایش در اسکار درست از آب درآمده، اسکار عالی ترین فیلمنامه اقتباسی به فیلم مرا به نامت صدا بزن تعلق خواهد گرفت و برنده اسکار عالی ترین فیلمنامه اریژینال نیز فیلمنامه های برو بیرون یا سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری خواهند بود.

در حالی ‌که سه روز به نودمین دوره مراسم اسکار باقی است بسیاری از رسانه‌ها و نشریات و منتقدان منشتر شدن مقاله‌های متنوعی برنده‌های اسکار را از نگاه خودشان معرفی

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: برنده | منتقدان | بیلبورد | فیلمنامه | جایزه اسکار | جوایز اسکار | مراسم اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs